Porównanie grilli Landmann i Campingaz 0
Porównanie grilli Landmann i Campingaz

W związku z licznymi zapytaniami o różnicę pomiędzy francuskimi grillami Campingaz a niemieckimi Landman, poniżej porównanie tych dwóch marek. Porównanie zawężone do średniej półki cenowej jaką jest seria Triton (Landmann) oraz Classic ( Campingaz). Kwota jaką musimy zapłacić za te dwie marki jest zbliżona ale różnic jest kilka, najważniejsze z nich opisane są poniżej. Najczęściej zapytania dotyczą właśnie tych dwóch marek.

 

Landmann Triton

 

 

Butla z gazem

- posiada wygospodarowane miejsce do na butlę gazową mieszczącą się butlę stalową o pojemności 11kg. Na rynku spotkamy dwie wersje, z kołnierzem lub bez, do tego modelu tylko i wyłącznie mieści się butla bez kołnierza z uchwytami po obu stronach. Pamiętajmy, że jest to miejsce do przechowywania butli jeśli grill nie jest używany! W czasie pracy grilla butla powinna stać obok grilla.

Campingaz Classic/Woody/Dual

 

- butla 11kg nie mieści się pod paleniskiem, można ewentualnie zakupić butlę 8kg, Amerigas Nano na czysty propan, jest niższa i lżejsza, wejdzie bez problemu. Pamiętajmy, że jest to miejsce do przechowywania butli jeśli grill nie jest używany! Poniżej butla Amerigas:

 

 

Reduktor i wąż

Landmann Triton

- grill jest seryjnie wyposażony w reduktor oraz wąż przeznaczony do butli stalowych 11kg, znajduje się na wyposażeniu grilla.

Campingaz Classic/Woody/Dual

- brak reduktora na wyposażeniu grilla, możemy go dokupić oryginalny koszt. ok, 80zł, jeśli decydujemy się na butlę, którą grill pomieści pod paleniskiem, reduktor należy dokupić dedykowany butlom Amerigas. W tym wypadku mamy wybór, jakiego rodzaju gazu będziemy używać. Poniżej zdjęcie reduktora kompozytowego:

 

 Tacki ociekowe i zbiornik na tłuszcz

Landmann

- tacka jest jedna, znajduje się pod całym paleniskiem, poniżej znajduje się zbiornik na tłuszcz, który wysuwany od frontu po otwarciu drzwiczek, natomiast chcąc opróżnić tackę, należy grilla odwrócić i wysunąć tackę do mycia.

Campingaz Classic/Woody/Dual

- grille posiadają jedną tackę ( mniejsze modele) dwie tacki ( modele 4 palnikowe) wysuwane z boku a nie z tyłu jak w przypadku Landmanna. Tacki te, posiadają obniżone ranty i spełniają już funkcję zbiornika na tłuszcz.

 

Dodatkowy palnik do gotowania

Landmann.

- w przypadku oznaczenia grilla 2.1 3.1 4.1 jest on zawsze wbudowany w półkę, która się nie składa! z żadnej możliwej strony, należy o tym pamiętać, gdy mamy mało miejsca. W przypadku oznaczenia grilla 2.0 3.0 4.0 grille nie posiadają palnika do gotowania ale za to obydwie półki się składają, dzięki czemu grill staje się bardziej kompaktowy.

- Campingaz Classic/Woody/Dual

- seria Woody nie ma w opcji palnika do gotowania, obydwie półki się składają.

- seria Classic oraz Dual posiada palnik na nieruchomej półce usytuowanej z prawej strony, półkę lewą można złożyć.

 

Palenisko

Landmann Triton

- palenisko jest skonstruowane z jednej części, jest to stal emaliowana na kolor czarny.

- moduł kulinarny dostępny jest w wybranej serii Inox, czyli w grillach wykonanych ze stali szlachetnej, ubogo rozbudowany (wok, kamień na pizzę)

- brak żeliwnej płyty do smażenia na wyposażeniu, możemy ją dokupić, koszt ok. 250zł

Campingaz Classic/Woody/Dual

- palenisko jest rozbieralne, składa się z kilku części, które można myć w zmywarce, jest to patent firmy o nazwie Insta Clean.

- w serii 3 oraz 4 moduł kulinarny występuje zawsze i jest bogato rozbudowany o woka, paelle, stojaka na kurczaka, kamień na pizzę.

- płyta żeliwna do smażenia zawsze występuje w zestawie razem z grillem.

Konstrukcja grilla oraz szczegóły

- jakość i materiały użyte do konstrukcji są bardzo zbliżone zarówno w jednej i drugiej marce znajdziemy elementy emaliowane. W serii 3 oraz 3 Campingaza nie ma modelu wykonanego w INOX.

- podświetlenie palników Led dostępne jest tylko w serii Triton INOX, w serii Classic, Woody, Dual nie występuje, dopiero w półce wyższej ( Master).

- grille Campingaz serii 3 i 4 posiadają zdecydowanie większą powierzchnię rusztu do podgrzewania potraw, znajdującego się nad paleniskiem.

 - do modułu kulinarnego w grillach Campingaz serii 3 oraz 4 możemy dokupić kosz węglowy, przekształcając grilla gazowego w węglowego. Opcja ta, nie występuje w Landmanie.

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (dostawa kurierem) już od 300,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium